
Chicken Hawaii | zonder pakjes en zakjes
Chicken Hawaii, maar dan zonder pakjes en zakjes. Met dit recept maak je dit heerlijke gerecht! Lees verder voor het recept.
Vroeger kreeg ik wel eens Chicken Tonight voorgeschoteld. Van die potten waar je alleen maar kip en rijst bij hoeft te doen. Maar zelf maken is veel lekkerder én gezonder. Met een paar ingrediënten maak je dit gerecht.
Naast deze checken Hawaii nog meer inspiratie om te koken zonder pakjes en zakjes? Maak dan eens deze bobotie of deze kip jambalaya.
Je hebt nodig:
Voor 4 personen
- 300 g kipdijfilet
- 300 g zilvervliesrijst
- 3 paprika’s
- 2 rode uien
- 200 g wortel
- 140 g ananas (uitgelekt uit blik, of vers)
- 4 teentjes knoflook
- 2 cm verse gember of 0,5 tl gemberpoeder
- 2 el sojasaus
- 0,5 el kerriepoeder
- 70 g tomatenpuree
- 1 limoen
- Olie, zout en peper
Lekker voor erbij: verse koriander
Zo maak je het:
Snijd de wortel in ringen, de paprika in blokjes en de uien in halve maantjes. Het mogen best grote stukken zijn, dan heeft het meer bite. Snijd de knoflook en gember fijn en snijd de kip in reepjes.
Kook nu de rijst zoals staat aangegeven op de verpakking.
Verhit vervolgens wat olie in een wokpan en bak de kip hierin. Wanneer de kip goudbruin begint te worden doe je de uien, wortel, paprika, knoflook en gember erbij. Bak 5 minuten mee en doe daarna de kerriepoeder, sojasaus en tomatenpuree erbij. Bak 2 minuten mee en doe ook de ananas erbij. Doe het sap van een limoen erbij. Proef of het gerecht op smaak is en voeg naar smaak zout, peper en eventueel nog een beetje kerriepoeder toe. Serveer met rijst. Eet smakelijk!
Ga jij deze chicken Hawaii maken? Deel dan een foto op Instagram. Dat vind ik superleuk om te zien! Als eerste mijn recepten zien? Ik schrijf 3x per week een recept voor Dagblad van het Noorden. Op dinsdag, donderdag en zaterdag kun je mijn recepten in de krant spotten, maar natuurlijk ook online.

