
Couscoussalade met aardbeien, feta en munt + wildpluktip
Fris en smaakvol: deze couscoussalade met aardbeien smaakt naar meer. Plus nog extra wildpluktips om de salade next level te maken.
Niets lekkerder dan Hollandse aardbeien. Heerlijk in combinatie met feta en munt. In een handomdraai maak je deze couscoussalade met aardbeien.
Deze frisse couscoussalade met aardbeien en feta past perfect bij dit lentezonnetje. Misschien heb je nog niet eerder aardbeien gegeten in een couscoussalade, maar dit is echt een aanrader. De combinatie van feta, munt en aardbeien is geweldig. Lekker als lunch, maar ook als diner. Je kunt er ook kikkererwten of gegrilde kip door doen om het extra vullend te maken.
Als je deze couscoussalade met aardbeien lekker vindt, dan vind je deze couscoussalade met falafel vast ook heerlijk.
Je hebt nodig:
Voor 2 personen
- 150 g volkoren couscous
- 200 g aardbeien
- 100 g spinazie
- 0,5 komkommer
- 50 g feta
- 15 g munt
- Sap halve citroen
- 1 el extra vierge olijfolie
- Handje amandelen of pecannoten
- Zout en peper
Wildpluktip: verrijk de salade met blaadjes van de paardenbloem en madeliefjes. Dat geeft kleur en smaak! Madeliefjes vind je in een grasveld en je herkent de typerende witte bloemetjes direct. Misschien heb je er vroeger wel een bloemenkrans mee gemaakt. Paardenbloemen groeien nu overal en je kunt het gele van veraf zien. Bomvol goede voedingsstoffen, maar vooral erg leuk om mee te decoreren. Wel even goed wassen van te voren.
Zo maak je het:
Wel 150 g couscous in 150 g kokend water en laat even staan. Snijd de aardbeien in vieren en snijd de komkommer in blokjes. Hak de munt en noten fijn.
Breng de gewelde couscous op smaak met zout en peper, citroensap, munt en extra vierge olijfolie. Doe nu de spinazie in een kom en verdeel de couscous, aardbeien, komkommer, noten en feta erover. Eet smakelijk!
Ga jij deze couscoussalade met aardbeien maken? Deel dan een foto op Instagram. Dat vind ik superleuk om te zien! Als eerste mijn recepten zien? Ik schrijf 3x per week een recept voor Dagblad van het Noorden.Op dinsdag, donderdag en zaterdag kun je mijn recepten in de krant spotten, maar natuurlijk ook online.

