Diner,  Recepten,  Snacks

Gegrilde groente met burrata en pistache noten | recept

Met dit recept til je de borrel naar een hoger level! De gegrilde groente is heerlijk in combinatie met romige burrata en knapperige pistache noten. De frisse granaatappel pitjes maken het helemaal af.

Ik hou van burrata en dat in combinatie met gegrilde groente is fantastisch. Je kunt hier heerlijk mee borrelen, maar je maakt er ook gemakkelijk een maaltijdsalade van. Zo kun je alle kanten op met dit recept. Krijg je geen genoeg van burrata? Maak dan ook eens deze classic burrata salade.

Nog meer borrel inspiratie? Maak dan eens deze Mediterrane borrelplank of dit Italiaanse borrelbrood.

Je hebt nodig:

  • 2 paprika’s
  • 1 aubergine
  • 1 courgette
  • Olijfolie
  • 2 el rode wijn- of balsamico azijn
  • Handje basilicum blaadjes
  • Handje pistache noten
  • 90 g granaatappel pitjes
  • Zout en peper

Tip: Voor bij de borrel kun je dit recept serveren met een stokbroodje. Als avondmaaltijd kun je dit recept als bijgerecht zien naast bijvoorbeeld gebakken aardappelen en vlees/vega. Je kunt er ook voor kiezen om wat pasta te koken en dat te mengen door de gegrilde groente en burrata. Dan heb je een maaltijdsalade.

Zo maak je het:

Snijd de paprika in stukken en snijd de aubergine en courgette in halve maantjes. Verhit daarna wat olijfolie in een grillpan en grill de groente zo’n 5 tot 10 minuten. Breng de groente ondertussen op smaak met zout en peper. Keer regelmatig om. Hierna haal je de groente van het vuur en verdeel je de azijn erover. Maak het gerecht af met burrata, een handje pistache noten, basilicum blaadjes en granaatappel pitjes.

Gezond en makkelijk, dit wil je! Heb jij dit recept met gegrilde groente en burrata gemaakt? Deel dan een foto op Instagram. Dat vind ik superleuk om te zien! Als eerste mijn recepten zien? Ik schrijf 3x per week een recept voor Dagblad van het Noorden. Op dinsdag, donderdag en zaterdag kun je mijn recepten in de krant spotten, maar natuurlijk ook online.