snelle kip kerrie recept
Diner,  Recepten

Kip kerrie recept | met rijst en sperziebonen

Een makkelijk recept voor de doordeweekse dag, zonder pakjes en zakjes. Dit recept voor kip kerrie maak je in een handomdraai en hij smaakt fantastisch.

Als je mij al langer volgt, dan weet je dat ik gek ben op recepten die je in een handomdraai maakt. Maar wel gezonde recepten, zonder pakjes en zakjes. Want zelf maken smaakt zoveel beter! Met een paar ingredienten maak je dit snelle recept voor kip kerrie.

Vind je dit recept voor kip kerrie lekker? Maak dan ook eens deze kip tandoori met pompoen, of deze kip madras zonder pakjes en zakjes. Of wat dacht je van deze noodles met kip?

snelle kip kerrie recept

Je hebt nodig:

Voor 4 personen

  • 300 g kip(dij)filet
  • 2 cm gember
  • 2 teentjes knoflook
  • 1 ui
  • 2,5 el kerriepoeder
  • Chilipoeder (naar smaak)
  • 1 el ketjap
  • 400 ml kokosmelk light
  • 300 g zilvervliesrijst
  • 750 g sperziebonen (kan uit diepvries)*
  • 2 el rozijnen (optioneel)
  • Olie, zout en peper

Serveertip: Lekker om er wat gebakken uitjes, koriander of peterselie bij te serveren.

*Variatietip: Ook lekker met paprika en bloemkool.

Zo maak je het:

Snijd de kip in blokjes en snijd gember, ui en knoflook fijn. Verhit daarna wat olie in een koekenpan en bak de kip rondom bruin. Voeg hierna de ui, knoflook en gember toe en bak tot de ui zacht is.

Voeg het kerriepoeder, de ketjap en chilipoeder naar smaak toe. Bak de kruidenmix ongeveer 2 minuten mee en voeg dan de kokosmelk, rozijnen en sperziebonen toe. Laat het geheel op laag vuur zachtjes pruttelen.

Kook ondertussen de rijst zoals staat aangegeven op de verpakking. Wanneer de rijst gaar is, proef je de kip kerrie en voeg je eventueel naar smaak nog wat zout en peper toe. Eet smakelijk!

Ga jij dit recept voor kip kerrie maken? Deel dan een foto op InstagramDat vind ik superleuk om te zien! Als eerste mijn recepten zien? Ik schrijf 3x per week een recept voor Dagblad van het Noorden.Op dinsdag, donderdag en zaterdag kun je mijn recepten in de krant spotten, maar natuurlijk ook online.