wentelteefjes-suikerbrood
Ontbijt,  Recepten

Wentelteefjes van suikerbrood met frambozenjam

Af en toe iets minder gezonds past juist in een gezond eetpatroon. Het leven gaat tenslotte om balans. Met deze wentelteefjes van suikerbrood maak je iedereen blij!

Morgen is het Valentijnsdag en ik heb het ultieme recept voor je. Deze wentelteefjes van suikerbrood met frambozenjam zijn fantastisch! Liefde gaat tenslotte door de maag. Ik ben geboren in Friesland en daar is suikerbrood, of op z’n Fries sûkerbôle, enorm geliefd. Het is wit brood waarin suiker is meegebakken, waardoor het lekker smeuïg en zoet is. Gezond is het natuurlijk niet, maar je kunt er wel af en toe van genieten. Het leven gaat tenslotte om balans.

Op zoek naar andere ontbijtjes waarmee je indruk kunt maken? Probeer eens deze cottage cheese pancakes. En als je liever een gezonde variant van wentelteefjes wilt, dan heb ik dat recept ook voor jou. En als je van bakken houdt, dan zijn deze zwarte bonen brownies ook heerlijk.

wentelteefjes-suikerbrood

Je hebt nodig:

Voor 2 personen

  • 4 sneetjes suikerbrood
  • 1 ei
  • 200 ml ? melk
  • 1 tl kaneel
  • Olie om in te bakken

Frambozenjam

  • 100 g frambozen (diepvries kan ook)
  • 1,5 el chia zaad
  • 0,5 el vanille aroma
  • Kneepje honing (optioneel)

Zo maak je het:

Maak eerst de frambozenjam. Verwarm de frambozen in een steelpannetje en prak het met een vork fijn. Je kunt het fruit ook pureren met een staafmixer als je van jam zonder stukjes houdt.

Wanneer de frambozen beginnen te koken, voeg je chia zaad en vanille aroma toe. Proef of je het zoet genoeg vindt en voeg desnoods een kneusje honing toe.

Laat de frambozen chia jam nog 2 minuten op zacht vuur, en giet het hierna in een afsluitbaar potje. Laat de jam eerst afkoelen voordat je het in de koelkast zet.

Maak daarna de wentelteefjes. Meng de melk, het ei en de kaneel door elkaar. Dip daarna de sneetjes suikerbrood door het mengsel. Verhit daarna een beetje olie in een pan en bak de sneetjes suikerbrood bruin aan beide kanten.

 

Deel een foto op Instagram als jij deze wentelteefjes van suikerbrood hebt gemaakt. Dat vind ik superleuk om te zien!

Als eerste mijn recepten zien? Ik schrijf 3x per week een recept voor Dagblad van het Noorden. Op dinsdag, donderdag en zaterdag kun je mijn recepten in de krant spotten, maar natuurlijk ook online.